Користь сухофруктів і рецепти лікування

Сухофрукти – це найцінніший продукт для нашого організму.Висушені на сонці або промисловим способом, але вони зберігають масу вітамінів і елементів, які необхідні для підтримки здорового тіла і духу. Їжте сухофрукти щодня і забудете про хвороби. Сушені ягоди і фрукти містять близько 70% вуглеводів.Насамперед, це легкозасвоювані види цукрів (виноградний і фруктовий), які швидко потрапляють у кров і сприяють виробленню енергії.

Якщо порівнювати свіжі фрукти та сушені, то в останніх, концентрація вітамінів і мікроелементів більше, але не забувайте, що і калорійність теж збільшується в рази. Користь сухофруктів і рецепти лікування представлені в цій статті.

калорійність вуглеводи вітаміни і мікроелементи
Айва 260 65 вітаміни А, групи В, С, Е, РР, калій, пектин, яблучна і лимонна кислота
Банани 245 54 вітаміни А, групи В, С, Е, залізо, калій, клітковина, натрій, магній, фосфор
Вишня 292 73 вітаміни В1, В6, С, залізо, кобальт, магній, мідь,
Груша 246 62,1 вітаміни А, групи В, К, залізо, калій, мідь, цинк
Диня 340 68,2 вітаміни А, групи В, С, РР, залізо, калій, кальцій, натрій, хлор
Ізюм 296 78,47 вітаміни В 1 і С, залізо, кальцій, каротин, протеїни, рибофлавін
Інжир (фіги) 249 63,87 вітаміни групи В, С, РР, залізо, калій, кальцій, каротин, магній, пектин
Полуниця 286 7,02 вітамін С, каротин, пектин, лимонна і фосфорна кислота
Курага, урюк 241-278 62,64-67,5 залізо, калій, кальцій, органічні кислоти, пектин, фосфор
Персик 275 68,5 вітамін С, К, Е, каротин, калій, кальцій, фосфор, магній
Фініки 282 75,03 залізо, калій, нікотинова і фолієва кислота
Чорнослив 264 65,6 антиоксиданти, вітаміни В1, В2, С, каротин, пектин, фолієва кислота
Яблука 273 68 вітаміни В 2, В 6, Е, С, залізо, кальцій

Айва – застосовують при шлунково-кишкових захворюваннях, для поліпшення роботи травного тракту, при хворобах печінки.

Банани – очищають організм від шлаків і токсинів, мають сечогінну і послаблюючу ефектом, знижують артеріальний тиск, допомагають у боротьбі з набряками.

Вишня – використовується для попередження і лікування недокрів’я, полегшує токсикоз під час вагітності, має протизапальний ефект.

Груша – корисна при порушенні функції підшлункової залози, розладах кишечника, захворюваннях сечовивідних шляхів, порушення серцевого ритму.

Диня – вживайте при виснаженні організму і недокрів’ї, проблемах з серцево-судинною системою, розладі травлення.

Ізюм – захищає організм від розвитку остеопорозу і хвороби щитовидної залози, хвороби зубів і ясен, зміцнює нервову систему, допомагає впоратися з депресією, необхідний людям зі зниженим тиском, нормалізує сон.

Інжир – допомагає при бронхіальній астмі, захворюваннях серцево-судинної системи, анемії, нормалізує роботу щитовидної залози, попереджає розвиток ракових клітин.

Полуниця – ягода корисна при подагрі, недокрів’ї, при деяких хворобах органів дихання і шлунково-кишкового тракту.

Курага – допоможе при анемії, зміцнить зір і волосся, поліпшить загальне самопочуття організму і шкірний покрив.

Персик – допомагає відновити сили, зміцнює ослаблений імунітет, налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту, помічник серця, бореться зі зморшками і робить шкіру пружною.

Фініки – мають протизапальний ефект, підсилюють потенцію, є антидепресантом.

Чорнослив – знижує тиск, регулює обмін речовин, налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту, покращує стан шкіри, допомагає при атеросклерозі, підвищує потенцію і покращує пам’ять.

Яблука – покращують травлення і роботу кишечника, позитивно впливають на нервову систему, зміцнюють пам’ять і запобігають старече недоумство, попереджає розвиток недокрів’я, допомагають знизити артеріальний тиск.

Користь сухофруктів очевидна, тому і рецептів на їх використання дуже багато. Візьміть на замітку, можливо і вам вони згодяться теж.

При бронхіті

  • Візьміть 2 склянки молока і 6-7 плодів інжиру. Прокип’ятіть протягом 10-15 хвилин на повільному вогні. Пийте в теплому вигляді по півсклянки 3 рази на день.
  • Візьміть родзинки, промийте і залийте 1 склянкою окропу. Прокип’ятіть 5-10 хвилин.Протягом дня пийте по декілька ковтків в теплому вигляді.

При запорах

  • Промийте по 1 склянці інжиру, кураги і чорносливу без кісточок. Пропустіть через м’ясорубку. У масу додайте 2 столові ложки соку алое і 100 грам меду. Перемішайте, складіть у скляну банку і зберігайте в холодильнику. Вранці натщесерце з’їдайте по 1 столовій ложці суміші, запиваючи холодною кип’яченою водою (досить пів склянки).Постарайтеся не їсти протягом півгодини.
  • Промийте чорнослив і залийте 1 склянкою окропу. Залиште настоятися на ніч. Випивайте вранці натщесерце та ввечері перед сном по півсклянки.

При набряках

  • Пол склянки кураги залийте 1 склянкою окропу і варіть на повільному вогні 20 хвилин.Відставте і дайте настоятися 3 години. За 1 годину до їжі, вранці і ввечері, приймайте по ¼ склянки.

При авітамінозі

  • Щодня з’їдайте по 200 грам будь-яких сухофруктів, але не забудьте, щоб серед інших, обов’язково був чорнослив.

Для профілактики простудних захворювань

  • Візьміть по пів склянки родзинок, кураги, чорносливу, 1 лимон зі шкіркою. Все пропустіть через м’ясорубку і додайте півсклянки меду. Зберігайте в скляній тарі в холодильнику.Приймайте щодня по 1 столовій ложці.

При анемії

  • 1 склянку сухих яблук залийте 2 склянками води і варіть з моменту закипання 30 хвилин.Дайте настоятися протягом 1 години. Пийте 3 рази на день (курс 30 днів).

При застуді і головних болях

  • Хочете позбутися головного болю? Рецепт такий: з’їдайте щодня по 4-6 фініків.

При підвищеному рівні цукру в крові

  • Замініть солодке родзинками або курагою. Достатньо вживати в день по півсклянки сухофруктів.

При тромбозах

  • Включіть у свій ранковий щоденний раціон 5-6 штук інжиру.

Сухофрукти – це не панацея, це помічник. Здоровий глузд потрібен у всьому, і в лікуванні в першу чергу, тільки в цьому випадку ви принесете користь організму.