Skutečnost,, že sušené – cenné potraviny, byl známý ve starověku. To jsou zjištění archeologů a psaní. У наші дні сухофрукти переживають друге народження. Тому що тільки тепер, коли турбота про здоров’я стала правилом хорошого тону, а наша любов до солодкого так і не збирається нікуди зникати, для нас нарешті відкрилися по-справжньому унікальні властивості цього чарівного ласощів.
Концентрат корисних речовин
Sušené – це зневоднені до 20-процентного вмісту свіжі фрукти. Тому калорійність сухофруктів дуже велика – в середньому 275 Ккал. на 100 м. Це в 3-5 разів більше, ніж у вихідних фруктах, причому, 65% калорійності сухофруктів забезпечується легкозасвоюваними вуглеводами.
У сухофруктах немає барвників, стабілізаторів, емульгаторів, нітритів і т.п. Їх можна назвати натуральною біодобавкою.Звичайно, в процесі сушіння частина вітамінів неминуче втрачається, але цінні мікроелементи, такі, як кальцій, žehlička, натрій і магній, а також клітковина і пектин, зберігаються в повному обсязі. Тому сухофрукти – це справжній природний концентрат корисних речовин. Так, наприклад, Pouze 50 г сушеної вишні здатні задовольнити добову потребу в кобальті, вітаміні B6 і магнії, а кілька плодів кураги – в калії і залозі.
Якщо з’їдати в день по п’ять штук чорносливу, інжиру, фініків або кураги, то можна забути про проблеми з кишечником: що містяться в них рослинні волокна протидіють запорів і регулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Крім того, вже через 10 днів такої дієти посвіжіє особа, зміцняться нігті і волосся, а все завдяки високому вмісту в сухофруктах кальцію.
Солодкий, але не цукор
Нерідко у багатьох з нас виникає бажання – побалувати себе чимось смачненьким. Як правило, це виливається в намір скуштувати солоденького і штовхає на крайнощі, наприклад, на покупку торта або коробки шоколадних цукерок. Краще тримайте під рукою сухофрукти. Вони солодкі, але в них зовсім не той цукор, який ми звикли називати “білою смертю”, а більш нешкідливі його варіанти – фруктоза і глюкоза. Ці вуглеводи не підвищують рівень інсуліну в крові, як звичайні солодощі. Ось чому їх можна поєднувати з жирами, навіть дотримуючись роздільного харчування.
І нехай сухофрукти калорійні, але, на відміну від солодких десертів, вони є цінним харчовим продуктом, а не джерелом “порожніх калорій”. Якщо вибирати між шоколадом, шматочком торта і сухофруктами, то третій варіант, безумовно, буде більш корисний для здоров’я і менш небезпечний для фігури.
Хороші сушені фрукти
Всі сухофрукти надзвичайно корисні, але кожен – по-своєму.
Termíny, як джерело енергії, перевершують інші сухофрукти. Вони містять усі вітаміни, окрім E і H, але особливо багато в них В5, який підвищує працездатність і посилює концентрацію уваги. До того ж у цих сухофруктах виявлені речовини, близькі по своїй структурі до аспірину. Стародавні цілителі використовували їх для лікування застуди і головного болю.
Fík – смачний і поживний продукт, який нормалізує діяльність щитовидної залози, а також запобігає розвитку ракових клітин, що підтверджується останніми науковими дослідженнями. Інжир містить ферменти, що стимулюють травлення. У народній медицині його з успіхом застосовують для виведення кишкових паразитів і лікування бронхіту.
Ізюм прекрасно засвоюється організмом і володіє багатьма цілющими властивостями. Його включають у раціон харчування при захворюваннях серцево-судинної системи. Ізюм дуже корисний дітям і людям з ослабленим здоров’ям, так як сприяє підвищенню імунітету. Родзинки містять велику кількість бору, що перешкоджає розвитку остеопорозу, так як при його дефіциті порушується засвоєння організмом кальцію. У ньому також багато калію, магнію і марганцю, який необхідний щитовидній залозі.
Sušené meruňky (абрикос) přispívá k tělem dítěte a má posílit vliv na tělesné doroslyh.Vona obsahuje cukry, organické kyseliny – salícilovu, jablko, citróny, provitamín (karoten), Vitamíny C a B. Курага багата солями калію і заліза. Вона надає цілющу дію при ожирінні, захворюваннях серцево-судинної системи і нирок. А завдяки рослинним волокнам курага ідеально очищає кишечник.
Чорнослив має високий рейтинг популярності серед сухофруктів і користується великим попитом завдяки своїй поживності і смаковим якостям. Якщо вологість в чорносливі перевищує 25%, то його обробляють сорбітовой кислотою, яка є природним консервантом і повністю засвоюється організмом. Чорнослив багатий баластними речовинами, а також вітамінами групи В. Він оптимізує вуглеводний обмін, усуває відчуття тривоги, підвищує стійкість організму до стресових ситуацій.
Перш, ніж їсти
Před použitím si pečlivě umýt ovoce, після чого замочіть на одну-дві години в холодній воді: в цьому випадку вони краще засвояться. Якщо ви хочете зробити компот із сухофруктів, то залийте їх окропом і щільно накрийте кришкою, а варити їх не треба. Оскільки всі сухофрукти відносяться до категорії концентрованих продуктів, вживати їх потрібно помірно. Особливо це відноситься до фінікам і інжиру – у великих кількостях вони можуть спровокувати головний біль.
Майте на увазі, що ананас, папайя, манго і деякі інші фрукти, які зараз у великій кількості продаються в магазинах, не є сухофруктами в істинному розумінні цього слова. Це цукати, так як їх спочатку зацукровують і потім висушують.
Безперечні переваги
Малий обсяг сухофруктів дозволяє економити місце на кухні і не вимагає громіздкої тари.Сухофрукти можна довго зберігати при кімнатній температурі. Вони не втрачають своїх властивостей протягом року. Єдина вимога: ні в якому разі не тримайте їх у поліетилені, краще помістіть в полотняний мішечок, попередньо замочений у міцному соляному розчині, а потім висушений. Це захистить їх від гниття. Sušené vhodné, aby se na silnici, na dovolené nebo v práci – že průtok, není zmačkat a tak vešel do každé tašky.
Aby se zabránilo přejídání, перед обідом або вечерею перекусіть сухофруктами. Містяться в них прості вуглеводи швидко проникають в мозок і створюють відчуття ситості.